קשתיות שקופות

בשיטת טיפול בקשתיות שקופות (מעבדות כמו SPARK או INVISALIGN), יישור שיניים מבוצע על ידי סדרה של קשתיות (פלטות) שקופות שבעזרתן השיניים מוזזות בהדרגתיות עד להגעתן למקומן הסופי והאסטתי.

אז איך זה מתבצע?

ראשית, המטופל צריך להבדק על ידי מומחה ליישור שיניים שיבצע אבחנה מדויקת של מכלול הבעיות האסטתיות והתפקודיות של הפה תוך הסתמכות על צילומי רנגן וצילומים קליניים. על סמך הבדיקה יקבע הרופא את התוכנית הטיפול של יישור השיניים עד להגעה לתוצאות האופטימליות.

לאחר מכן, מתבצעת סריקה של הפה שהופכת אותו למודל תלת מימדי.

כל האינפורמציה מועברת למעבדה ובהסתמך על כל הנתונים וההנחיות שקיבלה מבצעת תוכנית/הדמיה תלת מימדית של הטיפול אשר נשלחת לאשורו של הרופא. התוכנית כוללת הזזה הדרגתית של השיניים שלב אחר שלב עד למצב של שיניים ישרות ולכל מצב מיוצרת קשתית (פלטה) לביצוע היישור לפי התכנון.

כדי להבטיח תזוזה אופטימלית של השיניים לחלקן מודבקים מצמדים (אטצמנט) – כפתורים קטנים הצבע השן.

כל קשתית מורכבת בממוצע כ7 ימים ואז עוברים לקשתית הבאה עד סיום כל הקשתיות. בשלב זה מצבעים הערכה אם כל היעדים הושגו ואם לא מזמינים סט קשתיות נוסף.

הטיפול דורש שיתוף פעולה מהמטופל שבלעדיו לא ניתן להגיע לתוצאות המתוכננות.

את הקשתיות יש להרכיב 22 שעות ביום שזה אומר כל הזמן פרט לאוכל וצחצוח.

יתרונות השיטה היא הנוחות שלה למטופל. כאן אין בעצם צורך בעזרות ראשונות של חוטים דוקרים או סמכים שהתנתקו , הקשתיות לא פוגעות בדיבור, ניתן לשמור על הגיינה מצוינת מכיוון שניתן להסיר את הקשתית ולנקות את השיניים ללא מכשור שמפריע לתהליך. 

הנראות של הקשתיות מצוינת. הקשתיות שקופות ואסטתיות. הן לא בלתי נראות אך במרחק שאנחנו בדרך כלל נמצאים מהאנשים סביבנו קשה מאוד להבחין בהן.

מכוון שכך שיטה זו מתאימה מאוד גם לאנשים עם אורך חיים עמוס ונסיעות מרובות לחול.

למי מתאימה השיטה?

בעצם לכולם.מתאים לילדים, מתבגרים ומבוגרים כמובן לאחר בדיקה ואבחון. שיטה זו מתאימה לטיפול למרבית המקרים אך לא לכולם.

INSIGNIA – סמכים ננעלים בהתאמה אישית

התפתחות אחרונה ומבורכת בתחום האורתודונטיה היא הסמכים האישיים.

בתהליך זה נשלחים למעבדה המטבעים של המטופל. הם עוברים סריקה ומועברים לתוכנה בתצוגה תלת מימדית.בשלב הבא מבוצעת תוכנית טיפול שניתנת להדגמה ובהתאם לכך ניתן לערוך שינויים עד לקבלת התוצאה האופטימלית.  לפי התוכנית טיפול מיוצרים או מותאמים סמכים עבור כל שן ושן וכמו כן מיוצרות קשתות.

הסמכים מגיעים עם מגשיות הדבקה מיוחדות,דבר שמשפר את הדיוק במיקום הסמכים על גבי השיניים.

פיתוח השיטה מאפשר תיכנון טיפול יותר מדויק,מכשור יותר מדויק אשר ממוקם בדיוק רב יותר וכל אלה תורמים לטיפול יעיל יותר ןקיצור משך הטיפול.

INCOGNITO – אורתודונטיה לינגואלית

סמכים פנימיים בהתאמה אישית – אינקוגניטו

INCOGNITO – בשיטה זו נלקחת מידה מדויקת של שיני המטופל. הטכנאי מדמה את התוצאה הסופית המושלמת (SETUP) .המודל של תוצאה זו עובר סריקה ומתקבלת דמות תלת ממדית של השיניים. הסמכים ומיקומם מתוכננים על ידי המחשב ,ומיוצרים כשהם מותאמים לכל שן .בנוסף לכך הקשתות מכופפות על ידי רובוט לפי התכנון של המחשב.לכן זו שיטה המדויקת מאוד ונוחה למתרפא.ככל שהשיטה מדויקת ומתוכננת מראש הסיכוי לתוצאה מושלמת יותר וקיצור משך הטיפול גדולים יותר.

אורתודונטיה לינגואלית סמכים פנימיים בהתאמה אישית – INCOGNITO

INCOGNITO- בשיטה זו נלקחת מידה מדויקת של שיני המטופל. הטכנאי מדמה את התוצאה הסופית המושלמת (SETUP).

המודל של תוצאה זו עובר סריקה ומתקבלת דמות תלת ממדית של השיניים.

הסמכים ומיקומם מתוכננים על ידי המחשב ,ומיוצרים כשהם מותאמים לכל שן.

בנוסף לכך הקשתות מכופפות על ידי רובוט לפי התכנון של המחשב.

לכן זו שיטה המדויקת מאוד ונוחה למתרפא.

ככל שהשיטה מדויקת ומתוכננת מראש הסיכוי לתוצאה מושלמת יותר וקיצור משך הטיפול גדולים יותר.

הסמכים הננעלים SELF LIGATING BRACES

אנחנו משתמשים בסמכים בשיטת DEMON שהמציא את השיטה והחברה משקיע מאמצים רבים בפיתוח ושיפור השיטה .

בסמכים אלו הקשת מקובעת בתוכם על ידי מגררת . הם קטנים וקלים יותר לניקוי. בשיטה זו יש פחות חיכוך בין הסמך לקשת דבר המאפשר שימוש בכוחות חלשים יותר שטובים יותר לרקמה וקבלת תגובה יעילה ומהירה יותר. בשיטה זו ניתן בסוף הטיפול להגיע לקשתות שיניים רחבות יותר בעלת מראה אסתטי יותר  בנוסף ליתרונות הטיפוליים של סמכים אלה מכיוון שאין שימוש בגומיות אין מרכיב שסופג צבע ולכן בסך הכול הכללי המראה הוא מאוד אסתטי

סמכים של DEMON בשימוש במרפאתנו הם:

מתכתיים DEMON Q

שקופים (לסת עליונה בלבד) DEMON CLEAR